یخساز قالبی

یخساز قالبی

یخساز قالبی

Blog Article

به طور معمول و استاندارد مدت زمان لازم برای تولید ظرفیت یخ تعریف شده، بر اساس سیکل کاری یخساز تعیین می‌شود. بر این اساس، سیکل کاری غالب مدل های مختلف یخساز قالبی انعکاس ۲۴ ساعت است.

یخ ساز‌های قالبی صنعتی به دلیل سرعت و عملکرد بهتر نسبت به یخسازهای عادی، دارای ساختمان داخلی پیچیده‌ای هستند و اجزای داخلی متفاوتی دارند.

یخ ساز قالبی تولیدی به صورت کامل پس از تست توسط خریدار، تحویل داده خواهد شد.

از جمله دیگر موارد مهم در تعیین قیمت یخ ساز ها برند تولید کننده ی دستگاه می باشد.

همچنین طراحی اشتباه کویل ها و عدم مطابقت آن ها با ظرفیت تولید و انتخاب کمپرسور نامناسب از دیگر مشکلات موجود در برخی از دستگاه های یخ ساز قالبی است.

بنابراین آب شور نقش یک مبرد ثانویه یا واسط را در این سیستم ایفا می کند. برای توزیع یکنواخت آب شور سرد بین قالب ها، یک همزن برقی آب داخل وان را هم می زند. دلیل استفاده از آب شور آن است که محلول آب نمک دمای انجمادی پایین تر از آب شیرین دارد و می تواند در دماهای زیر صفر درجه نیز به صورت مایع باقی بماند.

برخی از کاربردهای یخساز های قالبی را می توان در صنایع مختلف مشاهده نمود. برخی از این کاربردها عبارتند از:

امکانات سفارشی : امکان تولید با دیواره ساندویچ پنل ، تغییر جنس بدنه و ...

در این سیستم، سینی یخ فلزی به مجموعه‌ای از لوله‌های مارپیچ مبدل حرارتی مانند لوله‌های پشت یخچال شما متصل می‌شود. اگر نحوه کار یخچال‌ها را در ابتدای متن به صورت کامل خوانده باشید، می‌دانید که این لوله‌ها چگونه کار می‌کنند. یک کمپرسور جریانی از مایع مبرد را در یک چرخه مداوم تراکم و انبساط به حرکت در می‌آورد.

دمای آب شور نیز توسط چرخه تبرید و به کمک مبرد موجود در سیکل سرمایش کاهش می یابد. این آب شور به صورت مداوم توسط پمپ در حال گردش بوده و توسط مبدل اواپراتور خنک می شود.

همچنین اب حوضچه نیز به صورت کامل تا ارتفاع کامل قالب بالا نمی آید و مقداری خالی می ماند.

در ابتدای چرخه، یک کلید تایمردار در مدار به طور خلاصه جریان را به یک شیر برقی آب می‌فرستد. در اکثر مدل‌ها، شیر آب در واقع پشت سیستم قرار می‌گیرد، اما از طریق سیم‌های برق به مدار مرکزی متصل می‌شود. هنگامی که مدار، جریان را به این سیم‌ها می‌فرستد، شارش الکتریکی به شیر برقی (نوعی آهنربای الکتریکی) اثر ادامه مطلب می‌گذارد که دریچه را باز می‌کند.

هنگام خرید حتماً از کیفیت کمپرسور مطمئن شوید و اطمینان پیدا کنید که کیفیت و دوام بالایی داشته باشد. بهتر است بدانید نوع و ظرفیت کمپرسور با توجه به ظرفیت یخ ساز انتخاب می‌شود.

این یخ ها به دلیل ضخامت بالایی که دارند در هوای گرم نیز به سرعت آب نمیشوند و از این رو میتوان آنها را به مناطقی دور نیز انتقال داد

Report this page